Mężczyzna odpowie za przywłaszczenie laptopa i pieniędzy

Funkcjonariusze policji z Tczewa zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który jest podejrzany  o przywłaszczenie laptopa oraz pieniędzy. Policjanci odzyskali przywłaszczony przedmiot, a następnie zwrócili go właścicielowi. Zatrzymanemu mieszkańcowi Tczewa zostały postawione zarzuty dotyczące przywłaszczenia. Za to przestępstwo grozi kara do roku pozbawienia wolności.

Zgłoszenie o tym , że na terenie jednego z parkingów doszło do przestępstwa przywłaszczenia mienia funkcjonariusze z Tczewa otrzymali 21 września. Do zdarzenia doszło 20 września br. na ulicy Ogrodowej. Według ustaleń policji sprawca przywłaszczył sobie torbę, w której znajdował się laptop oraz pieniądze. Policjanci przyjmujący zawiadomienie o przestępstwie ustalili, że powstały straty na kwotę prawie 4 tysięcy złotych.

Tczewscy kryminalni zatrzymali 35-letniego mieszkańca  powiatu tczewskiego podejrzanego w tej sprawie. Pracując dalej nad tym zdarzeniem, ustalili, gdzie aktualnie znajduje się skradziony laptop i tam go zabezpieczyli.

Policja przypomina.  Jeżeli znaleźliśmy jakąś rzecz, to musimy ją oddać właścicielowi, ponieważ tak  stanowi prawo. Kiedy sami nie jesteśmy w stanie ustalić właściciela znalezionej rzeczy, możemy z prośbą o pomoc zwrócić się do instytucji publicznych, takich jak: Policja, czy Biuro Rzeczy Znalezionych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: