Akwarium Gdyńskie zaprasza na warsztaty i lekcje

Podczas lekcji i warsztatów w Akwarium gdyńskim uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych mogą znaleźć wiele odpowiedzi na nurtujące je pytania. Co kryje Bałtyk? Z czego składa się woda?

Powróciły właśnie do oferty zajęcia stacjonarne , które odbywają się zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego. Młodzi odkrywcy mogą także korzystać z lekcji w terenie lub online. Centrum Edukacji Akwarium Gdyńskiego popularyzuje wiedzę o morzu od 1998 roku.  Odkrywa przed młodymi ludźmi świat morza. Zapoznaje ich z zagadnieniami dotyczącymi biologii, ekologii czy ochrony środowiska.

W Akwarium Gdyńskim od września pojawiły się w ofercie do wyboru  warsztaty w laboratorium lub pokazy w formie prezentacji multimedialnej połączonej z przedstawieniem wybranych okazów. Tematy i scenariusze zajęć są przygotowane we współpracy z nauczycielami i grupami szkolnymi.

Uczniowie z klas 0-IV szkół podstawowych używają podczas zajęć   lup i preparatów zwierzęcych. Z kolei starsze dzieci i młodzież korzystają też z binokularów. Zajęcia są więc dostosowane do wieku uczestników.

Można także korzystać z zajęć terenowych. Jest to szansa na zapoznanie się z „Tajemnicami orłowskiego klifu” oraz „Mieszkańcami Bałtyku”.

Dla tych , którzy nie mogą przyjechać do Akwarium Gdańskiego zorganizowano zajęcia online, które odbywają się w języku polskim lub angielskim. Zajęcia są płatne

Rezerwacje zajęć odbywają się elektronicznie. Wystarczy napisać e-mail na adres: akwarium.edukacja@mir.gdynia.pl. Można też zapisać się telefonicznie, dzwoniąc pod numer tel. 587-326-620 (od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: