Centrum operacyjne Facebooka otwarto w Gdańsku

Społecznościowy gigant wybrał biura w Olivia Centre w Gdańsku na siedzibę swojego centrum operacyjnego. Odział będzie miał za zadanie pomagać firmom z sektora MŚP, dotyczących kampanii promocyjnych na Facebooku i aplikacjach  z nim związanych.

Obecnie w centrum zatrudnionych jest 80 osób. Do 2023 roku zespół ma się powiększyć do 500 miejsc.

Olivia Centre jest najnowocześniejszym i największym  centrum biurowo-biznesowe w Trójmieście , a także  jednymz największych ośrodków IT w Polsce. Poza  Facebookiem biura w Gdańsku mają też: Amazon, Sii, Epam, InfoShare, InfoShare Academy oraz centrum IT Nordei.

Pomoc w zakresie kampanii marketingowych będzie skierowana do małych i średnich przedsiębiorstw. Na początku wsparcie będzie udzielane w językach polskim i rosyjskim. Docelowo usługi obejmą również języki: czeski, węgierski, rumuński, niemiecki i angielski.

Wsparcie dotyczyć ma wszystkich platform komunikacyjnych i społecznościowych , które są zarządzane przez Facebooka. Chodzi tutaj o  Facebook, WhatsApp, Instagram i Messenger. Zarządzaniem lokalnym biurem zajmie się firma Telus International

Cieszymy się, że jeden z najbardziej znanych brandów konsumenckich na świecie oficjalnie ogłosił współpracę z Telus, a współpraca ta nakierowaną jest na rozwój biznesu, czyli małe i średnie firmy oraz reklamodawców – powiedział  dyrektor działu komercjalizacji Olivia Centre mówi Maciej Kotarski.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: