Kilkaset wraków zniknęło z gdańskich ulic i parkingów

Nazywane często przez mieszkańców zawalidrogami, ponieważ nierzadko zajmują miejsca parkingowe. Sukcesywnie jednak są odholowywane z dróg. Strażnicy miejscy z Gdańska wypowiedzieli wojnę samochodowym wrakom.

Tylko w ostatnim czasie udało się usunąć 300 porzuconych przez właścicieli aut. Często szpecą okolice, niszczeją na pobocznych drogach czy terenach leśnych. Czasem znajdują się w sąsiedztwie domów , blokując miejsca w których mogli by swoje pojazdy zostawić mieszkańcy okolicy.

O skuteczności wojny przeciw wrakom wypowiedzianej przez funkcjonariuszy straży miejskiej świadczą liczby. Z gdańskich ulic w ostatnim czasie zniknęło 300 wraków. Strażnicy usunęli 89 porzuconych aut, a 211 sami właściciele po interwencji mundurowych. Dodatkowa140 aut nie spełniało przesłanek do usunięcia, a 104 pojazdy znajdowały się w miejscu, w którym nie obowiązuje prawo o ruchu drogowym.

Zdarza się, że do Straży Miejskiej w Gdańsku wpływają zgłoszenia , które dotyczą pojazdów nieużytkowanych, które nie spełniają warunków usunięcia jako wrak. To samochody, które nie są używane przez dłuższy czas lub są jedynie zabrudzone. Ich właściciele na przykład wyjechali lub trafili do szpitala. Z tego powodu nie można usunąć auta. Dlatego też każde zgłoszenie strażnicy muszą traktować indywidualnie i dokładnie sprawdzać – powiedział Robert Kacprzak ze Straży Miejskiej w Gdańsku

Strażnicy miejscy przyznają , że niektórym osobom wydaje się, że nieużywany pojazd powinien zniknąć niemalże natychmiast po zgłoszeniu. W praktyce jednak wygląda to inaczej.

Informacje o samochodach, których stan wskazuje na to, że nie są już użytkowane, można zgłosić do Gdańskiego Centrum Kontaktu pod numerem tel. 58 52 44 500, e-mail: kontakt@gdansk.gda. Można także  zgłaszać do straży miejskiej, kontaktując się z właściwym referatem dzielnicowym lub za pośrednictwem e-maila: sm@gdansk.gda.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: