Mistrzostwa Świata ICF SUP 2022 #wGdyni

SUP jest jedną z najszybciej rozwijających się dyscyplin sportów wodnych i nowością w Polsce

Międzynarodowa Federacja Kajakowa przyznała Gdyni prawo organizacji mistrzostw świata w SUP-ie.  Mistrzostwa zaplanowano na wrzesień 2022 roku. SUP – czyli wiosłowanie na stojąco jest jedną z najszybciej rozwijających się dyscyplin.

W roli gospodarza takiego wydarzenia wystąpimy po raz pierwszy. Ten debiut jednak absolutnie nas nie krępuje. Wręcz przeciwnie  czujemy podekscytowanie. Gdynia idealnie odpowiada wymogom infrastrukturalnym do organizacji tych mistrzostw- powiedział wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju Marek Łucyk

Jest to również wspaniała okazja do promocji miasta, ale również wielkie wyróżnienie dla Polski i wybrzeża. Zgłoszeń na pewno będzie dużo ponieważ miasto służy z gościnności i otwartości na innych.

 

Wspólnie z Prezydentem miasta Gdyni, Wojciechem Szczurkiem, jesteśmy w trakcie powoływania komitetu organizacyjnego i znając standardy wymagane przez ICF na pewno dotrzymamy ich wysokiego poziomu –poinformował Tadeusz Wróblewski, prezes Polskiego Związku Kajakowego

Do uprawiania tej dyscypliny wystarczy trochę siły w rękach , dobra równowaga i koordynacja. Najważniejszym elementem jest tutaj deska , która składa się  z 3 elementów: deski, wiosła i linki przymocowanej do nogi. Deska SUP nadaje się do pływania na każdym akwenie. Nie jest istotne czy to jezioro, rzeka czy morze, można więc pływać na niej w każdym miejscu, gdzie znajduje się odpowiednia ilość wody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: