Czternasta emerytura – uwaga na telefony od oszustów

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami. W ostatnim czasie podszywają się oni pod jego pracowników , oferując w zamian pomoc przy wypełnieniu wniosku o czternastą emeryturę.

Pracownicy ZUS nie kontaktują się telefonicznie w sprawie czternastki. Jeśli odbierzemy taki telefon, to oszustwo- informuje ZUS

Kilka dni temu do ZUS  dotarły informację, że do jednej z klientek zadzwoniła osoba, która podszywała się pod pracownika Zakładu . Oferowała ona pomoc przy wypełnieniu wniosku o czternastą emeryturę, próbując przy tym nakłonić emerytkę do podania danych osobowych. Zakład przypomina jednak , że jego pracownicy nie dzwonią w sprawie czternastej emerytury i nie proponują pomocy przy wypełnianiu wniosku. Dodatkowe świadczenie roczne wypłaci ZUS wraz z listopadowym świadczeniem.

„Czternastka” przysługuje osobą, które na dzień 31 października 2021 r. mają prawo do jednego ze świadczeń długoterminowych wymienionych w ustawie, a więc emerytury, renty, renty socjalnej czy świadczenia przedemerytalnego.

Jeżeli mamy wątpliwości co do tożsamości osoby podającej się za pracownika Zakładu, powinniśmy się skontaktować się z najbliższą placówką ZUS lub z Centrum Obsługi Telefonicznej (COT) pod nr tel. 22 560 16 00.

Ważne by o każdej próbie oszustwa  niezwłocznie powiadomić policję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: