Dzielnicowy uczył pracowników socjalnych samooobrony i pierwszej pomocy

Zajęcia z zakresu samoobrony i pierwszej pomocy przedmecznej z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tczewie  prowadził dzielnicowy. Zajęcia odbywały w auli Szkoły Podstawowej nr 1. Uczestnicy podczas warsztatów uczyli się skutecznego reagowania na agresję ,  a także  jak należy prawidłowo udzielać pierwszej pomocy.

Zdaniem uczestników nauka  przekazana im  przez dzielnicowego na pewno zdecydowanie poprawi poczucie ich bezpieczeństwa oraz niesienia pomocy.

Wymiana doświadczeń i stała praca na co dzień pozwoliła zauważyć, że tak samo, jak policjanci pracownicy socjalni pracują często w trudnym środowisku. Zdarza się, że pracownicy socjalni sprawdzając sytuację rodzin, wykonują zadania bez niczyjego wsparcia. Dlatego też uczestnicy warsztatów podkreślali, że nauka przeprowadzona przez policjanta, pozwoli im poczuć się bezpieczniej i przede wszystkim mieć świadomość, że nie jest się bezbronnym – powiedział asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik KPP w Tczewie

Podczas policyjnych warsztatów uczestnicy uczyli także  wzywania służb ratunkowych, przekazywania ważnych informacji na temat poszkodowanego i miejsca zdarzenia. Dodatkowo dzielnicowy nauczał jak sprawdzać przytomność oraz udzielać pierwszej pomocy w różnych sytuacjach.

Warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: