Klapa Młodzieżowego Strajku Klimatycznego w Sopocie

 

Wystąpienie Młodzieżowego Strajku Klimatycznego postawiło w gotowość służby porządkowe w Sopocie. Policja i straż miejska pojawiły się na zapowiadanej trasie demonstracji.

Manifestacja, która w założeniach miała zablokować ruchliwe ulice Sopotu okazała się grupką 50 aktywistów klimatycznych. Ostatecznie demonstranci nie poszli zaplanowaną trasą i roztopili się w tłumie sopockiego deptaka.

 

W działania zaangażowani byli policjanci kilku pionów, a ich  celem działań była ochrona życia i zdrowia ludzi oraz mienia, a także ochrona bezpieczeństwa i porządku publicznego –powiedział asp. sztab. Lucyna Rekowska z komendy miejskiej policji w Sopocie

 

Grupa wyruszyła, ale nie tak, jak planowała wcześniej. Grupa około 50 osób była zbyt mała aby zablokować ruch uliczny. Dlatego też mieli do wyboru pójście chodnikiem. W ostateczności zmienili trasę.

Grupa aktywistów poszła ostatecznie ulicą  Kościuszki w przeciwną stronę, kierując się prosto na deptak Boh. Monte Cassino. Zgromadzenie  roztopiło się w tłumie na „Monciaku”. Następnie dotarło na Skwer Kuracyjny, po czym godzinę wcześniej niż w planach rozwiązało się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: