39-latek w Malborku ukradł dwie sztuki broni

Kryminalni z Malborka zatrzymali 39-letniego włamywacza i odzyskali skradzione mienie. Mężczyzna włamał się do jednego z domów na terenie miasta, skąd dokonał kradzieży pieniędzy, elektronarzędzi oraz 2 jednostek broni myśliwskiej wraz z amunicją i wiatrówki. 

W ubiegły czwartek malborscy policjanci zostali powiadomieni o tym, że w nocy doszło do włamania do piwnicy jednego z budynków na terenie miasta, skąd sprawca ukradł pieniądze, elektronarzędzia oraz 2 jednostki broni myśliwskiej wraz z amunicją i broń pneumatyczną tzw. „wiatrówkę”. Pokrzywdzeni wycenili straty na ponad 8 tys. złotych. Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni. Dzięki szeroko zakrojonej pracy operacyjnej funkcjonariusze wytypowali i zatrzymali sprawcę, którym okazał się 39-letni mieszkaniec Malborka.

Policjanci ustalili, że włamywacz „penetrując” piwnicę w poszukiwaniu łupów, znalazł klucze do szafy pancernej, w której znajdowała się broń wraz z amunicją i dokonał jej zaboru. Następnie część skradzionego mienia ukrył u swojego znajomego, a jedną z broni wraz z amunicją sprzedał innemu znajomemu.  W toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, gdzie się znajduje i odzyskali skradzione mienie. Jednocześnie do tej sprawy kryminalni zatrzymali 2 mężczyzn w wieku 43 i 46 lat, u których w trakcie przeszukania ich miejsc zamieszkania mundurowi znaleźli ukryte łupy. 39-latek usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem oraz nielegalnego posiadania i handlu bronią palną.

Śledczy ustalili, że mężczyzna dopuścił się tych przestępstw w warunkach recydywy. Na podstawie zebranego materiału dowodowego sąd zastosował wobec niego areszt śledczy na 3 miesiące. Teraz grozi mu nawet do 15 lat więzienia. Pozostali 2 mężczyźni usłyszeli zarzuty paserstwa i nielegalnego posiadania broni, za co grozi im kara pozbawienia wolności do lat 8.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: