Na sopockie molo znów wejdziemy bez biletu

Słoneczna wrześniowa pogoda , z którą mieliśmy do czynienia w ostatnich dniach na pewno sprzyja spacerom. Dlatego też warto wybrać się na sopockie molo , na które wejdziemy już bez biletu.

Wejście na sopockie molo w tym roku było płatne od 24 kwietnia. Aby przejść się po najdłuższym drewnianym pomoście w Europie, trzeba było zapłacić 9 zł za bilet normalny i 4,5 zł za bilet ulgowy. Zgodnie z tradycją wejście na pomost jest płatne do ostatniej niedzieli września, a ta wypadła przed wczoraj 26 września. Tak więc od Poniedziałku wstęp na pomost jest bezpłatny.

Obiektem, od tego roku zarządza miasto Nie podsumowało jeszcze całego sezonu, ale można przyjąć, że był on całkiem dobry, jeżeli chodzi o sprzedaż wejściówek na pomost. W miesiącu lipcu kiedy pogoda najbardziej sprzyjała, sprzedano 207 396 biletów. Na molo weszło 278 512 osób. Mieszkańcy Sopotu mogą wchodzić na molo za darmo, a część biletów to już bilety rodzinne

Najdłuższy drewniany pomost w Europie

Cała konstrukcja molo ma 511,5 m, z czego 458 m prowadzi nad wodą. Pozostały fragment jest  nad plażą. Najszersza część, która znajduje się w całości nad plażą, nazywana jest „patelnią”.

W szczycie molo odchodzi od niego boczna odnoga zwana ostrogą, która ma 132 m długości i 5,5 m szerokości. Szerokość molo waha się od 10 do 26 m, nie wliczając dolnych pomostów służących do cumowania jednostek pływających.

Na końcowym odcinku molo stężenie jodu jest aż dwukrotnie większe niż na lądzie, dlatego naprawdę warto tam spacerować – powiedziała Anetta Konopacka z sopockiego magistratu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: