Nowo oddany parking przy ulicy Mickiewicza nie dla samochodów z hakiem

Mieszkańcy kamienic przy zachodniej części ulicy Mickiewicza w Słupsku na remont chodników i parkingów czekali dosyć długo. Choć prace jeszcze trwają, to już widoczne są rożnice w stosunku do tego jak ten teren wyglądał wcześniej.

Jeden z mieszkańców zauważył problem z oddanym niedawno do użytku mieszkańców parkingiem. Chodzi o pas dzielący parking od jezdni, który według niego jest za wąski.

 

Według mnie jest problem z zaparkowanymi samochodami wyposażonymi w hak. Parkując tyłem do jezdni powoduje to wystawanie haka poza krawędź pasa dzielącego parking od wspomnianej jezdni. To powoduje niebezpieczeństwo zarówno uszkodzenia samochodów nadjeżdżających od strony ulicy Wojska Polskiego, jak i samego zaparkowanego pojazdu – wyjaśnił

 

Wicedyrektor  Zarządu Infrastruktury Miejskiej, Tomasz Orłowski poinformował jednak, że poprawki nie są konieczne ponieważ pas dzielący parking od jezdni wykonany jest poprawnie.

Między parkingiem a jezdnią ulicy Mickiewicza został wykonany pas dzielący o wymaganej szerokości 0,5 metra. Po zgłoszeniu uwagi inspektorzy dokonali kontroli w terenie potwierdzając te wymiary. Natomiast  wykonane miejsca postojowe, mają wymiary wskazane przepisami – stwierdził Tomasz Orłowski.

Wszystkie prace na tym terenie mają zostać zakończone do końca bieżącego roku.

( fot: gp24.pl)
( fot: gp24.pl)

Inwestycja jest finansowana  z budżetu miasta, a jej koszt to ponad 700 tysięcy złotych. Prace są realizowane są w ramach „Programu chodnikowego – likwidacja barier architektonicznych wraz z wymianą nawierzchni  – etap I”, ujętego w Gminnym Programie Rewitalizacji Miasta Słupska na lata 2017-2025+.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: