Słupia bardziej monitorowana. Będą kamery na bulwarach

System monitoringu miejskiego w Słupsku może się rozrosnąć o kilkadziesiąt nowych kamer. Wszystko wskazuje , że urządzenia w pierwszej kolejności pojawią się w rejonie bulwarów, a także  na zrewitalizowanych ulicach.

Niestety niegotowe wciąż bulwary stały się ofiarą wandali. Cześć elementów jest niszczona , a także wyrywane są przymocowane deski. Rozwiązaniem na ten problem  ma być sieć kamer, którą urzędnicy planują postawić w tym miejscu.

Chcemy rozbudować istniejący system o kamery w takich lokalizacjach, które zabezpieczą cały ten teren – powiedział Tomasz Orłowski, zastępca dyrektora w Zarządzie Infrastruktury Miejskiej w Słupsku

Docelowo będzie to kilkadziesiąt nowych kamer. Konkretną liczbę nowych urządzeń ,  a także ich lokalizację poznamy w ciągu miesiąca. Następnie zostanie wybrany wykonawca.

Pieniądze na rozbudowę sieci kamer nad Słupią, nie pochodzą ze środków przeznaczonych na budowę bulwarów, ale z puli pozyskanej na rozbudowę sieci monitoringu.

Obecna sieć kamer monitoringu miejskiego w Słupsku to około 140 urządzeń, które rejestrują obraz przez 24 godziny na dobę. Obraz jest przesyłany do  siedziby Straży Miejskiej przy ul. Jaracza, gdzie jest nadzorowany przez oddelegowanego do tego zadania strażnika w godzinach pracy straży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: