Stały punkt kontroli pojazdów w Wejherowie

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2021/2022 nastąpił wzrost kontroli autokarów, które przewożą dzieci i młodzież na różnego rodzaju wycieczki.

Wejherowska policja poinformowała , że został zorganizowany jeden stały punkt kontroli autokarów przewożących dzieci. Znajduje się on w Wejherowie.

Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie wyznaczyła stały punkt kontroli autokarów na dodatkowej jezdni, równoległej do drogi k6 w Wejherowie tj. 291,5 km drogi jadąc w kierunku miejscowości Bolszewo. To właśnie tam funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego będą kontrolować autokary po wcześniejszym minimum 24 godzinnym zgłoszeniu, przed planowaną kontrolą.

Kontrola drogowa autokarów powinna być przeprowadzona bez pasażerów. Z uwagi na dużą liczbę zgłaszanych kontroli, które mają się odbyć w tym samym czasie, od tej pory będzie możliwa tylko taka forma kontroli autokaru przed wyjazdem na wycieczkę z powiatu wejherowskiego – poinformowała KPP w Wejherowie

Zgłoszenia należy przesyłać za pośrednictwem maila na adres komenda.wejherowo@gd.policja.gov.pl. Należy w zgłoszeniu podać planowaną godzinę, na którą autokar podjedzie do stałego punktu kontroli wraz z numerem kontaktowym do zgłaszającego.

Policjanci z Pucka ruszyli z akcją sprawdzania autobusów szkolnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: