Troje nastolatków pomogło ująć pijanego kierowcę

Dzięki pomocy nastolatków 28-letni obywatel Turcji został zatrzymany. Dwie nastoletnie dziewczyny i ich kolega wykazali się rozsądkiem godnym pochwały.

Kiedy wyczuli alkohol od kierowcy, który zatrzymał się by spytać ich o drogę nastolatkowie przekonali go by zjechał na pobocze. W międzyczasie wezwali policję na miejsce. Po wykonaniu badania przez funkcjonariuszy okazało się, że 28 – letni obywatel Turcji miała 1,5 promila alkoholu. Cała sytuacja rozgrywała się na ulicy Chłodnej w Gdańsku.

Kierowca Opla Astry podjechał do idącej chodnikiem grupy 14-latków. Mężczyzna opuścił szybę i zapytał ich po angielsku, czy nie wiedzą   , gdzie w okolicy można się napić kawy. Nastolatkowie kiedy  wyczuli zapach alkoholu poprosili mężczyznę o to  by zjechał na pobocze. Młodzież w międzyczasie poprosiła o pomoc przechodzącego mężczyznę, który następnie zadzwonił na policję i zgłosił przestępstwo.

Funkcjonariusze wylegitymowali 28-letniego obywatela Turcji, który kierował oplem. Podczas interwencji okazało się, że kierowca miał w wydychanym powietrzu prawie 1,5 promila alkoholu – powiedziała Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku

W miniony weekend zatrzymano także innych pijanych kierowców. Podczas kontroli drogówka z gdańska zatrzymała czterech pijanych kierowców oraz pięć osób, które po alkoholu jechały hulajnogami elektrycznymi.

Wśród zatrzymanych w weekend kierowców, był  także 36-letni kierowca Seata Leon. Mężczyzna jadąc niedzielę rano al. Zwycięstwa, przekroczył dozwoloną prędkość o 38 km/h. Podczas sprawdzania danych mężczyzny,  a także stanu jego stanu trzeźwości okazało się, że gdańszczanin jest pod wpływem 1,5 promila alkoholu.

Kosakowo. Pijany jeździł dostawczakiem po szkolnym parkingu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: