Projekt informatyczny dla młodzieży. Bezpłatne zajęcia w Słupsku

Do ogólnopolskiego projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego dołączył Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku.  Będą bezpłatne zajęcia z informatyki dla młodzieży nie tylko z ZSI.

Centrum Mistrzostwa Informatycznego jest ogólnopolskim projektem grantowym, który prowadzi Politechnika Łódzka. Projekt ten jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020.

Do głównych zadań projektu należy podniesienie kompetencji kadry dydaktycznej , a także  aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie. Także korzyści są dwustronne. Kadra dydaktyczna prowadząca zajęcia pozalekcyjne rozwija swoje zainteresowania informatyczne, a młodzież otrzymuje możliwość uczestniczenia w zajęciach, które pobudzają kreatywność oraz promują współpracę zespołową w ramach kół informatycznych.

Bezpłatne zajęcia z informatyki dla młodzieży ze Słupska i regionu będą prowadzone przez  Zespół Szkół Informatycznych przy ul. Koszalińskiej w Słupsku. Uczniowie będą mogli zgłębić miedzy innymi zasady programowania. Zajęcia wyłonią zespoły , które będą zdolne do podjęcia rywalizacji w zawodach informatycznych zarówno na poziomie krajowym jak ogólnoświatowym.

W Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku koło prowadzić będzie nauczycielka informatyki i fizyki Alina Salnik. Zapisy trwają do końca września.

Warsztaty ruszają na początku października. Będą się odbywać dwa razy w tygodniu po 45 minut. Zapisy można dokonać w sekretariacie Zespołu Szkół Informatycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: