Ulice Pańska i Węglarska w Gdańsku do remontu

Poznano oferty w przetargach dotyczących  modernizacji dwóch ulic Głównego Miasta. Prace na ul. Pańskiej i ul. Węglarskiej mają potrwać 7 miesięcy od daty podpisania umowy.

Ulica Pańska zostanie przebudowana na całej długości, tj. od skrzyżowania z ul. Podwale Staromiejskie do skrzyżowania z ul. Szeroką. Przebudowane zostanie także skrzyżowanie ulicy Pańskiej z ul. Świętojańską wraz z przebudową niezbędnego fragmentu ul. Świętojańskiej. Ulica zyska stylizowane oświetlenie i iluminację oraz nową kanalizację deszczową.

Oferty w przetargu na realizację zadania poznaliśmy 29 września. Budżet na realizację prac na ul. Pańskiej wyniósł 2 650 000 zł. Wpłynęły dwie oferty, które są obecnie analizowane:

  • EUROVIA POLSKA S.A. – 2.724.823,13 zł
  • Firma Budowlano-Drogowa „PRASBET” sp. z o.o. sp. k. – 4.200.000,00 zł

W planach jest także przebudowa ulicy Węglarskiej na całej długości, tj. od skrzyżowania z ul. Szeroką do skrzyżowania z ul. Świętego Ducha. W tym przypadku zakres zadania także obejmuje oprócz wymiany nawierzchni również przebudowę kanalizacji deszczowej i  budowę oświetlenia.

Na realizację prac na ul. Węglarskiej zabezpieczono 1 520 000 zł. Wpłynęły 4 oferty, które także są analizowane:

  • FB-JELCZ Sp. z o. o. – 1.288.176,98 zł
  • EUROVIA POLSKA S.A. – 1.555.100,80 zł
  • TRAKT Sp z o.o. Sp.kom. – 1.505.142,33 zł
  • Firma Budowlano-Drogowa „PRASBET” sp. z o.o. sp. k. – 2.200.000,00 zł

Realizacja obu inwestycji ma potrwać ok. 7 miesięcy od daty podpisania umowy. Zadania są częścią programu „Rewaloryzacja ulic Głównego Miasta”, który w latach ubiegłych objął m.in. przebudowę ul. Elżbietańskiej, Przędzalniczej czy Świętego Ducha.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: