Zasnął w myjni z 20-centymetrowym nożem w ręku

Nietypowy klient pojawił się w myjni samochodowej . Strażników miejskich zawiadomił zaniepokojony świadek.

38 – latek wjechał do obiektu przy ulicy Trzy Lipy i od razu zapadł w błogi sen. Śpiący mężczyzna ściskał w ręku nóż z ostrzem o długości 20 centymetrów.

Kiedy podeszliśmy do pojazdu, kierowca opierał głowę o szybę i spał. Zobaczyłem też, że w rękach trzymał przedmiot , który przypominał nóż. Próbowaliśmy z nim porozmawiać, ale na nasze pytania odpowiadał bardzo niewyraźnie i tylko lekko podnosił głowę. Poprosiliśmy by na miejsce przyjechał patrol policji – powiedział młodszy specjalista Marek Sikorski ze Straży Miejskiej w Gdańsku

Przybyli na miejsce funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego sprawdzili personalia mężczyzny w systemie. Okazało się, że 38 – latek nie posiada uprawnień do kierowania. Kiedy zapytali, czy to on prowadził samochód, mężczyzna  kategorycznie zaprzeczył.

Mundurowi sprawdzili jego wersję, przeglądając monitoring. Na nagraniu zobaczyli, że 38-latek osobiście kierował autem, a następnie zaparkował na terenie myjni. To był jednak dopiero początek jego kłopotów.

Przy kierowcy policjanci znaleźli dwa woreczki z białym proszkiem, który przekazali do analizy laboratoryjnej. Z racji tego, że mężczyzna miał problemy z utrzymaniem równowagi, policjanci przebadali go alkomatem.

Mundurowi podejrzewali, że mężczyzna mógł być pod wpływem środków odurzających – powiedziała nadkom. Magdalena Ciska z KMP w Gdańsku

Mężczyzna został zatrzymany i skierowany na dalsze badania. Jego auto zostało odholowane na parking strzeżony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: