150 kilogramów śniętych ryb przez awarię kanalizacji

Ze zbiornika Mokra Fosa , który znajduje się przy zbiegu ulic Nowe Ogrody i Powstańców Warszawskich zostało wyniesionych około 150 kilogramów śniętych ryb. To skutek awarii kanalizacji jaka nastąpiła przy ulicy Piekarniczej.

Około 150 kilogramów śniętych ryb wyniesiono ze zbiornika Mokra Fosa, znajdującego się przy zbiegu ulic Nowe Ogrody i Powstańców Warszawskich. To skutek awarii kanalizacji przy ul. Piekarniczej. Awaria została już usunięta , jednak zanieczyszczone ścieki doprowadziły do bardzo drastycznego zaburzenia ekosystemu.

Przedstawiciele Gdańskich Wód potwierdzili, że ze zbiornika Mokra Fosa zostało usuniętych około 150 kilogramów śniętych ryb.

 Drugie tyle udało nam się odratować. Przenieśliśmy je do zbiornika Zabornia – poinformowała Agnieszka Kowalkiewicz z Gdańskich Wód.

Dodała również, że  w zanieczyszczonym zbiorniku Mokra Fosa nie można łowić ryb. Nie był on zarybiany, a zwierzęta, które tam żyły pojawiły się w nim przypadkowo.

Niestety, bardzo niski poziom tlenu w zanieczyszczonej wodzie doprowadził do śnięcia ryb bytujących w zbiorniku. Są one  odławiane i poddane utylizacji. W trosce o pozostałe ryby woda została poddana napowietrzaniu. Najważniejszym zadaniem było zatamowanie odpływu wód ze zbiornika, tak by zanieczyszczenie nie przedostało się dalej. Po dokładnym oczyszczeniu zbiornik zostanie ponownie napełniony wodą – powiedziała Izabela Kozicka – Prus z Urzędu Miejskiego w Gdańsku

 

Mokra Fosa powróci do standardowego funkcjonowania mniej więcej za około dwa tygodnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: