Akcja ” Podaruj – zaopiekuj się rowerem ” w Gdyni

Już niebawem , 2 października w Gdyni odbędzie się nietypowa akcja charytatywna pod tytułem „Podaruj  – zaopiekuj się rowerem”. W ramach akcji zbierane będą rowery , również uszkodzone, które po naprawie trafią w dobre ręce.

Jeżeli posiadamy w piwnicy lub na strychu rower z którego już nie korzystamy, możemy przekazać go na gdyńską akcję.  Oprócz rowerów zbierane będą rolki, hulajnogi, książki i torebki. Ci, którzy tych przedmiotów potrzebują, będą mogli je od razu zabrać ze sobą.

Organizatorzy, fundacja „Już Pomagam” zaprasza na udział w akcji 2 października  w godz. 12-14 do muszli koncertowej na placu Grunwaldzkim.

 

Wszyscy, którzy chcieliby oddać albo otrzymać rower, powinni przyjść do muszli koncertowej przy placu Grunwaldzkim. Jeżeli mamy rower , który leży i nawet nie jest do końca sprawny to będą z nami podczas akcji osoby , które go naprawią. Dzielmy się dobrem i postarajmy się dać innym trochę szczęścia – zaprasza przewodnicząca Rady Miasta Gdyni Joanna Zielińska wraz z posłanką Henryką Krzywonos-Strycharską, które objęły akcję patronatem

Akcja ma wymiar charytatywny , ale również i ekologiczny. Dzięki temu niepotrzebne nam przedmioty dostaną drugie życie, zamiast trafić na śmietnik.

 Nie chodzi nam o darowizny biednym od bogatych, ale raczej o akcję ekologiczną. Bo po co masz wyrzucić coś, skoro ktoś inny może się tą rzeczą cieszyć. Każdy będzie mógł podarować lub zabrać niepotrzebny a sprawny rower, hulajnogę czy łyżworolki – podkreślają organizatorzy

Podczas akcji, na placu Grunwaldzkim wystąpią artyści z Młodzieżowego Domu Kultury z Gdyni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: