Coraz bliżej budowy fragmentu ul. Piotrkowskiej i Wieżyckiej

Za kilka dni zostanie ogłoszony przetarg na budowę brakującego fragmentu ulicy Piotrowskiej , która połączy Ujeścisko z ulicą Lawendowe Wzgórze. W planowanych zadaniach znalazła się także budowa fragmentu ulicy Wieżyckiej.

Spora część mieszkańców Ujeściska na ta inwestycję czekała od dawna.  Prawdopodobnie na koniec tygodnia zostanie ogłoszony przetarg. Dzięki budowie fragmentu ulicy Piotrkowskiej i Wieżyckiej poprawi się poruszanie po tej części Gdańska.

Nowa droga będzie przebiegać od ulicy Lawendowe Wzgórze w kierunku ulicy Piotrkowskiej, gdzie połączy się z istniejącą już infrastrukturą drogową.  W ramach realizowanego zadania zostanie wybudowany fragment ulicy Wieżyckiej.

Oprócz budowy jezdni i chodników w ramach inwestycji planowane jest również oświetlenie uliczne i kanalizacja deszczowa. Zagospodarowana zostanie także zieleń.  Zadanie jest częściowo realizowane w formule „zaprojektuj i wybuduj”.

Realizacja zaplanowanej inwestycji może potrwać około 12 miesięcy od daty podpisania umowy. Otwarcie ofert planowane jest w drugiej połowie października.

Zadanie zostanie  współfinasowane przez Gdańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: