Rewiatalizacja chojnickiego dworca. Miejsce już nie będzie szpeciło

Połączony dworzec kolejowy oraz autobusowy w Chojnicach nie był do tej pory wizytówką dla miasta. Tak naprawdę szpecił swoim wyglądem.

Teraz dzięki współpracy miasta i kolei, miejsce  zmieni się nie do poznania. Podróżni będą mieli łatwiejszy dostęp do poszczególnych peronów, a kierowcy w końcu będą mieli gdzie zaparkować lub pozostawić auto na czas podróży.

Inwestycja , która będzie polegać  na odrestaurowaniu XIX wiecznego dworca kolejowego a także rewitalizacji  jego otoczenia pochłonie około 20 mln zł. Zanim jednak zabytkowe wnętrza zostaną odnowione trzeba jeszcze trochę poczekać.

( fot: chojnice.com)
( fot: chojnice.com)

Chojnicki dworzec kolejowy został wybudowano około 1871 roku. Do dziś zachowało się w nim wiele XIX- wiecznych elementów architektonicznych, głównie detali. Sporo jest także t pozostałości po epoce PRL-u.

Do 12 października czekamy na oferty w sprawie rewitalizacji dworca. Mamy już 17 zapytań od pięciu firm. Także nie jest źle. Pięć firm, które są zainteresowane to już jest jakiś potencjał, który można wykorzystać – poinformował podczas sesji rady miasta burmistrz Arseniusz Finster.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: