Nieznany sprawca atakuje przechodniów na gdańskim Chełmie

Policja zajmuje się ustalaniem  tożsamości mężczyzny, który jest podejrzewany o agresywne zachowanie wobec przypadkowych mieszkańców gdańskiego Chełmu. Funkcjonariuszom miejskiej komendy zgłoszono kilka incydentów. Jeden z nich dotyczył uderzenia 12-latka w twarz.

Do zdarzeń dochodziło w ostatnich dniach, w okolicy ulicy  Cienistej. Z zeznań świadków  wynika, że sprawca zachowywał się bardzo agresywnie wobec przypadkowo napotkanych osób, również  nieletnich. Mężczyzna bez powodu i znienacka, miał uderzać swoje ofiary pięścią w głowę.

O problemie zaalarmowano na jednej z facebookowych grup, która  skupia mieszkańców dzielnicy.

Jakiś mężczyzna uderzył z piąchy mojego 12-letniego syna. Tak nagle i bez żadnego powodu w twarz. Zdarzenie miało miejsce w okolicach przejścia na przystanek Sikorskiego – napisała jedna z internautek

Policja do tej pory otrzymała trzy zgłoszenia w tej sprawie. Wspólne działania kryminalnych, którzy współpracują z dzielnicowym mają pomóc ustalić sprawcę.

Ustalamy kim jest sprawca. Gdy to zweryfikujemy, będziemy ustalać skąd takie, a nie inne zachowanie mężczyzny –powiedział asp. szt. Mariusz Chrzanowski, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że doszło do przestępstw ściganych z oskarżenia prywatnego. W takich sytuacjach konieczne jest złożenie wniosku o ściganie. Sytuacja ta powoduje, że funkcjonariusze nie mają możliwości zatrzymania wskazanej osoby, bo będzie to niezgodne z prawem.

Policja zachęca świadków zdarzeń do zgłaszania się na komendę i przekazywania informacji, które mogą okazać się kluczowe dla ustalenia ich okoliczności oraz samego sprawcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: