Produkcja zielonej energii w województwie pomorskim. Inwestor wyda ponad 100 mln złotych

Farma w Dębnicy Kaszubskiej za kilka miesięcy będzie produkowała zieloną energię.  Wystarczy ona na zasilenie kilkunastu tysięcy gospodarstw domowych.  Jest to już kolejna farma grupy Uriel w Polsce.

Obecnie wykonywany jest ostatni fundament pod turbinę wiatrową.

Całość budowy wraz z instalacją i uruchomieniem turbin chcemy zakończyć do marca 2022 roku. Wtedy nasza elektrownia zacznie dostarczać zielony, ekologiczny, bez emisyjny prąd do sieci – powiedział Xavier Canals,  członek zarządu  spółki DK Farma Wiatrowa

Inwestycja w Dębnicy Kaszubskiej jest kolejnym krokiem w procesie wdrażania w Polsce zmiany mixu energetycznego. Jest to również element realizacji Zielonego Ładu oraz ogłoszonego właśnie programu Polski Ład, który kładzie duży nacisk na rozwój energii z wiatru.

6 „wiatraków” wytworzy łączną moc 20,7 MW. Spółka w porozumieniu z Zarządem Dróg Powiatowych w Słupsku przyczyni się do remontu części dróg powiatowych. Coroczne wpływy do budżetu Dębnicy Kaszubskiej będą wynosić ok. 700.000 złotych.

Prąd wytwarzany w farmie po wygranej przez inwestora w 2019 roku aukcji będzie zasilał sieć poprzez stację Dębnica Kaszubska należącą do Energa Operator SA. Inwestor zobowiązał się do realizacji wielu inwestycji , które będą towarzyszyć budowie farmy wiatrowej.

W momencie powstania farmy firma zobowiązała się także do inwestycji, których wartość  wyniesie 250 tys. złotych. Następnie regularnie, co pięć lat spółka będzie inwestowała w komfort życia mieszkańców  kolejnych 120 tys. złotych. Będzie również dokładać do funduszy sołeckich 25 tys. zł rocznie – dodał Xavier Canals

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: