165 km/h w obszarze zabudowanym. Motocyklista wpadł w ręce słupskich policjantów

W miniony czwartek policjanci ze Słupska prowadzili akcję „ Prędkość”. Najwyższą prędkość w obszarze zabudowanym , 165 km/h osiągnął pewien motocyklista.

29 – latek na widok pracujących policjantów wykonał „popisowy” manewr i ruszył. Wpadł jednak na kolejny patrol kilkadziesiąt kilometrów dalej. Tam funkcjonariusze czekali już na niego z radarem.

Podczas podsumowania działań „Prędkość” , które były przeprowadzone w Słupsku i powiecie policjanci ujawnili 82 wykroczenia w zakresie przekroczenia dozwolonej prędkości.

W trakcie jednej z interwencji podejmowanej w Darżynie policjanci zauważyli motocyklistę, który zaraz po przejechaniu miejsca kontroli wyraźnie nacisnął na gaz. Jego prędkość została natychmiast zmierzona i okazało się, że na liczniku miał 165 km/h. O konieczności podjęcia wobec niego interwencji funkcjonariusze powiadomili kolegów, którzy mierzyli prędkość w Redzikowie – poinformowała Monika Sadurska, rzeczniczka słupskiej policji

Funkcjonariusze nałożyli na motocyklistę mandat w wysokości 500 zł. W związku z rażącym przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym, mężczyźnie zostało zatrzymane także prawo jazdy.

( fot: KMP Słupsk)
( fot: KMP Słupsk)

Nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych. Na niestosowanie się do ograniczeń, a przede wszystkim na rażące wykroczenia policjanci nie dają przyzwolenia.

Pomorska drogówka przeprowadzi kolejne działania „Prędkość”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: