Bądź odpowiedzialny , załóż maseczkę. Działania słupskich policjantów

Policjanci ze Słupska nieprzerwanie prowadzą działania, które mają na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Przypominają o obowiązku zakrywania ust i nosa, a także interweniują wobec tych, którzy nie stosują się do obostrzeń. Tylko we wrześniu podjęli ponad 1120 interwencji. W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich, w kolejnych dniach działania będą kontynuowane.

W ramach codziennych służb policjanci ze Słupska sprawdzają czy mieszkańcy i turyści stosują się do obowiązku zasłaniania ust i nosa w miejscach, w których nakaz ten obowiązuje. Mundurowi dbając o nasze bezpieczeństwo przypominają o obowiązujących przepisach i zaleceniach sanitarnych ,  a także reagują na lekceważące podejście do zagrożenia.

W ostatnich czasie sprawdzeniom podlegały  między innym słupskie  sklepy wielko powierzchniowe, środki transportu oraz inne miejsca użyteczności publicznej, w których obowiązują procedury wprowadzone na czas pandemii.

We wrześniu policjanci podjęli 1119 interwencji, z czego na ponad 300 osób zostały  nałożone mandaty karne, a w 9 przypadkach sporządzono wnioski o ukaranie do sądu.

Tak naprawdę nasze zdrowie i naszych najbliższych zależy w dużej mierze od naszej odpowiedzialnej postawy. Musimy pamiętać , że pandemia nie zniknęła, a przed nami kolejna fala, której skutków można w dużej mierze uniknąć, stosując się do obowiązujących nakazów i zakazów

W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich policjanci ze Słupska zapowiadają kontynuację swoich działań i stanowcze reakcje na lekceważące zachowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: