Darmowa komunikacja miejska w Malborku. Trwają finansowe przymiarki

Malbork jeszcze nigdy nie był tak bliski decyzji o wprowadzeniu bezpłatnej komunikacji miejskiej. Miejski Zakład Komunikacji przygotowuje już wyliczenia, jak wysoka musiałaby być rekompensata z budżetu miasta, by nikt nie musiał kasować biletów. Wstępnie o planowanych zmianach mówi się w połowie 2022 roku.

Jest szansa, by z miejskich autobusów całkowicie zniknęły kasowniki. Choć niedawno władze nieco sceptycznie podchodziły do tego pomysłu, to obecnie rozważają możliwość sfinansowania przejazdów w całości z miejskiej kasy.

Od 1 stycznia taka propozycja pewnie się nie przebije, bo to za krótki okres czasu  czasu. Ale przypuszczam, że bezpłatne przejazdy byłyby możliwe od 1 lipca 2022 r. – powiedział  Jan Tadeusz Wilk, wiceburmistrz Malborka.

Do MZK trafia aktualnie refundacja w wysokości 2,4 mln zł za utracone wpływy w związku z ulgami dla pasażerów obowiązującymi na mocy uchwały rady miasta. Z kolei wpływy ze sprzedaży biletów, jakie zasilają konto miejskiego przewoźnika, to ok. 1,2 mln zł. Obecnie trwa liczenie, ile potrzeba pieniędzy, by można było zlikwidować bilety.

Najważniejsze, że dzięki temu pomysłowi MZK prawdopodobnie przestałby wozić powietrze. Ostatnie zdanie jednak w tej sprawie  i tak będzie miała Rada Miasta Malborka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: