Do Jeziora Kaplicznego mogła trafić szkodliwa substancja

Wszystko na to wskazuje , że do rzeki Bibrowej i Jeziora Kaplicznego trafiła substancja ropopochodna. Teraz przedstawiciele służb odpowiedzialnych za ochronę środowiska zajmują się wyjaśnianiem sprawy.

O tym, że do kościerskiego akwenu mogły zostać wpuszczane szkodliwe substancje poinformował jeden z mieszkańców Kościerzyny.

Nie wiem co to może być, ale gołym okiem widać, że jest to jakaś dziwna ciecz. Zapach jest intensywny i wydaje mi się, że to może być np. ropa – powiedział mieszkaniec Kościerzyny

O sytuacji został poinformowany również kościerski magistrat, który wcześniej nie otrzymał żadnego niepokojącego zgłoszenia w tej sprawie. Tomasz Nadolny, zastępca burmistrza Kościerzyny, zapewnił , że służby podległe gminie miejskiej sprawdzą informację przekazaną mieszkańca.

Przedstawiciele miejskich służb komunalnych udali się na miejsce aby dokonać oględzin. Z przekazanych nam informacji wynika, że w jeziorze znalazła się substancja ropopochodna. O zaistniałej sytuacji poinformowaliśmy odpowiednie instytucje, między innymi sanitarno-epidemiologiczne czy Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Jednocześnie chciałbym też podziękować tej osobie, która wykazała się obywatelską postawą i poinformowała o tym wydarzeniu. To dowód na to, że nasi mieszkańcy dbają o stan przyrody w naszym regionie  – powiedział Tomasz Nadolny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: