Modernizacja Fosy Miejskiej w Chojnicach. Trwają prace odbiorowe

Modernizacja amfiteatru w fosie miejskiej w Chojnicach wielkimi krokami dobiega końca. Do zrealizowania pozostały już tylko prace kosmetyczne.

Inwestycję realizuje Zakład Ogólnobudowlany Andrzej Byszewski z Charzyków. Po modernizacji obiektu zwiększy się liczba miejsc siedzących. Zaprojektowano również dla widzów cztery ciągi schodów , które to podzieliły widownię na trzy sektory.

Modernizacja miała pierwotnie kosztować 3 mln 43 tys. zł. Cena wzrosła jednak o blisko 400 tys. zł. Przesunięty został również pierwotny termin oddania do użytku, ponieważ pojawiło się  kilka wcześniej nieprzewidzianych problemów. Trzeba było poprawić mury wzdłuż ulicy 31 Stycznia i Mickiewicza. Pojawiły się także  sprawy związane z odwodnieniem tego obszaru, co wpłynęło na wzrost kosztów. Zostały dokupione barierki oddzielające trakt na ulicy Grobelnej od stromych zboczy fosy.

W trakcie trwania budowy został przeprojektowana scena. Stworzono połączenie, które będzie umożliwiać aktorom dyskretne przejście między basztą Nową, a miejscem występów. Zamontowano automatyczna toaletę. W fosie zaplanowano nasadzenie dwóch miododajnych drzew, które zrekompensują wycinkę starej topoli i grabu.

Trwają prace odbiorowe, które potrwają do 15 października – poinformował wiceburmistrz Adam Kopczyński.

Obiektem będzie zarządzać Chojnickie Centrum Kultury. Niewykluczone, że jeszcze w tym roku otrzyma dotację w celu zakupu odpowiedniego oświetlenia i nagłośnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: