Płacił cudzą kartą. Został zatrzymany

We wtorek na ulicy Chłopskiej w Gdańsku doszło do zatrzymania starszej osoby, która płaciła cudzą kartą bankomatową. 61 – latek użył karty ponad 20 razy.

Wszystko rozpoczęło się pod koniec minionego tygodnia. Mieszkaniec Sopotu zawiadomił policję , że ktoś korzysta z jego karty bankomatowej, którą zgubił na Pomorzu. Sprawą zajęli się policjanci z komisariatu przy ulicy Obrońców Wybrzeża 19 . Nad zgłoszeniem pracowali także policjanci z gdańskiej komendy.

Po przeanalizowaniu sprawy i dokładnym przejrzeniu monitoringu sklepowego gdzie doszło do jednej z płatności , policjantom udało się ustalić rysopis mężczyzny. Udało im się również uzyskać informację , gdzie sprawca może się znajdować. 61-letni mężczyzna usłyszał łącznie 22 zarzuty kradzieży z włamaniem. Sprawcy grozi kilka lat więzienia.

Poszukiwany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu 28 września. Następnego dnia został przesłuchany. 61-latek przyznał, że dokonał płatności znalezioną kartą w osiedlowych sklepach. Z uzyskanych informacji wiadomo , że łączna suma strat, jaką poniósł poszkodowany to kilkaset złotych.

Co zrobić, kiedy znajdziemy cudzą kartę bankową?

W pierwszej kolejności znalezioną kartę najlepiej odnieść na najbliższy komisariat policji. Po drugie osoby trzecie mogą zastrzec zgubę, dzwoniąc na numer infolinii banku, który ją wydał. Jeżeli karta zostanie zastrzeżona, znalazca może ją zniszczyć, nie narażając się na dodatkową odpowiedzialność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: