Pomaska kandydatką na pomorską szefową PO

Poseł Agnieszka Pomaska chce kierować pomorską Platformą Obywatelską. W wewnętrznych wyborach będzie rywalizować z obecnym marszałkiem województwa Mieczysławem Strukiem.

W jednym z lokalnych mediów powiedziała, że chce na Pomorzu budować drużynę. To jest konsekwencja działań, które prowadziła do tej pory, czyli angażowania się na miejscu w sprawy ważne dla regionu, ale też podnoszenia ich na arenie krajowej, bo w wielu przypadkach nie wystarcza lobby regionalne i trzeba szukać wsparcia u parlamentarzystów z innych okręgów.

Posłanka jak mówi o sobie, była też mobilizowana przez wielu członków PO, abym wzięła odpowiedzialność za ugrupowanie w naszym regionie.

– Nigdy nie byłam ministrem, więc trudno powiedzieć, że ja coś zrobiłam. Natomiast na pewno te sprawy związane z rozwojem Pomorza jako całości, zarówno jeśli chodzi o transport publiczny, ochronę środowiska, całą politykę odpadową, promowanie polityki, która sprawi, że będziemy żyli w lepszych warunkach, żebyśmy myśleli o przyszłych pokoleniach w związku ze zmianami klimatycznymi – mówiła o sobie w w publicznym Radiu Gdańsk, Agnieszka Pomaska.

Agnieszka Pomaska ma 41 lat. Jest posłanką od 2009 roku. W wyborach w 2019 z powodzeniem ubiegała się o poselską reelekcję z ramienia Koalicji Obywatelskiej, otrzymując 39 103 głosy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: