Bezpłatne treningi biegowe w kartuskim lesie

Od października wracają treningi biegowe w kartuskim lesie. W dniu wczorajszym można  było wziąć udział w darmowych treningach biegowych skierowanych dla każdego niezależnie od poziomu. Zajęcia poprowadził utytułowany zawodnik lekkoatletyki – Wojciech Serkowski.

„Trenuj w Lesie” BiegamBoLubię Lasy jest ogólnopolska akcja finansowana przez Fundacja Wychowani Przez Sport. Każdy chętny powyżej  16 roku życia może wziąć udział w treningu biegowym pod okiem trenera lekkiej atletyki. Głównym celem akcji jest  promocja  aktywności na świeżym powietrzu.

Akcja  zawitała w maju do Kartuz jako jedynej lokalizacji na Pomorzu i przyciągała osoby w różnym wieku i poziomie zaawansowania.

Zapraszam osoby, które uczęszczały w edycji wiosennej, jak i nowe osoby. Spotkamy się na ulicy Leśnej , a następnie ruszymy na pobliskie ścieżki , których tu nie brakuje. Będę zwracać szczególna uwagę na sprawność ogólną, wzmocnienie całego ciała i rozwijanie wydolności tlenowej. Moim celem jest pokazanie w jaki sposób można wykorzystać leśne tereny do codziennej aktywności – zachęca Wojciech Serkowski

Treningi będą odbywać się od października aż do końca czerwca w każdą sobotę o godzinie 9.30. Zbiórka będzie na wysokości skrzyżowania ulicy Leśnej z Jarzębinową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: