Rok akademicki 2021/2022 na Politechnice Gdańskiej rozpoczęty

Inauguracja roku akademickiego 2021/2022 na Politechnice Gdańskiej odbyła się 1.10.2021 r.  Na posiedzeniu Senatu rektor prof. Krzysztof Wilde mówił o trudzie pracy i nauki w czasie pandemii. Wspomniane zostały również ubiegłoroczne osiągnięciach uczelni. Przyznano także tytuł „Osobowość Politechniki Gdańskiej”.

Za nami trudny czas, w którym musieliście wykazać się ogromną determinacją i kreatywnością tak, by sprostać niecodziennym warunkom do pracy i nauki. Mam nadzieję, że nowy rok akademicki będzie dla nas wszystkich łatwiejszy, a Wy będziecie mogli skupić się na swojej pracy i nauce tutaj, w murach kampusu politechniki – powiedział rektor prof. Krzysztof Wilde, rozpoczynając uroczyste posiedzenie Senatu Politechniki Gdańskiej

PG znalazła się w prestiżowym rankingu szanghajskim,  który skupia tysiące najlepszych uczelni na świecie. Uczelnia zajęła również najwyższą pozycję w historii uczelni w rankingu fundacji „Perspektywy”.

Podczas inauguracji roku Ślubowanie złożyli najlepsi nowo przyjęci studenci wszystkich ośmiu wydziałów. Nagrodę dla najlepszego studenta/studentki Politechniki Gdańskiej otrzymała Marta Marszewska z Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej.

Podczas uroczystości przyznany również  tytuł „Osobowość Politechniki Gdańskiej” . Tytuł ten otrzymał prof. Kazimierz Darowicki  za ponadprzeciętny dorobek naukowy w dziedzinie korozji i inżynierii materiałowej.

Wojewoda pomorski Dariusz Drelich udekorował odznaczonych Medalami za Długoletnią Służbę. Podczas inauguracji został również odczytany list Przemysława Czarnka, ministra edukacji i nauki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: