Wojewoda pomorski wydał decyzję o relokacji karetek pogotowia

Wojewoda pomorski  Dariusz Drelich w związku z trwającym protestem ratowników medycznych, wydał decyzję, w której zgadza się na relokację karetek pogotowia, tzw. covidowych, z pięciu miejscowości na Pomorzu.

Karetki te mają za zadanie wesprzeć Stacje Ratownictwa Medycznego w Trójmieście.Według uczestników protestu, jeżeli nie będzie porozumienia z Ministerstwem Zdrowia,  to problemy z dostępnością zespołów ratownictwa medycznego mogą potrwać aż do 10 października 2021 roku.

 Decyzją wojewody, w przypadku zapotrzebowania Oddziału Ratownictwa Medycznego w Gdańsku, karetki pogotowia, tzw. covidowe, będą mogły być relokowane z pięciu miejscowości na Pomorzu i wspomóc zespoły ratownictwa z Trójmiasta – powiedział Marcin Tymiński, rzecznik prasowy wojewody pomorskiego

Dodatkowo na czas trwania protestu do systemu włączone 3 karetki covidowe z Trójmiasta, które będą także dostępne dla potrzebujących. Karetki pogotowia, które zostały na czas protestu włączone do systemu, pochodzą z Debrzna ,Przechlewa ,Tczewa, Chojnic oraz Człuchowa.

W związku z brakiem karetki w piątek do jednej z klientek galerii handlowej na gdańskim Chełmie został wezwany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Śmigłowiec LPR w Gdańsku podjął jedną interwencję, udzielając pomocy kobiecie – powiedziała Justyna Sochacka, rzecznik prasowa Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

Trójmiejską służbę zdrowia poza LPR  wspomaga także  Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej, która w razie potrzeby również jest w stanie udać się do osób wymagających pomocy.

Protest ratowników medycznych. Mniej karetek w Gdyni, Gdańsku i Sopocie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: