Zmiany w ruchu na ulicy Miszewskiego w Gdańsku

Gdański Zarząd Dróg i Zieleni zamierza poprawić bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i kierowców na skrzyżowaniu ulic Miszewskiego i Uphagena we Wrzeszczu. Zwiększy się powierzchnia azylu dla pieszych przy jednoczesnym zawężeniu fragmentu jezdni ul. Miszewskiego. Prace drogowe ruszą w poniedziałek 4 października i potrwają 3 tygodnie.

Skrzyżowanie ul. Miszewskiego i Uphagena jest miejscem o dużym natężeniu ruchu pieszych, rowerzystów i kierowców. Bliskość obiektów handlowych, a także popularnego „Rynku we Wrzeszczu” oraz przystanków komunikacji miejskiej sprawiają, że ruch jest tam intensywny zarówno w godzinach porannych, jak i w popołudniowym szczycie komunikacyjnym.

Na skrzyżowaniu ulic znajduje się przejście dla pieszych z wyspą środkową. Umożliwia ona etapowe przejście przez jezdnię ul. Miszewskiego. Jednak ze względu na fakt, że piesi, by dostać się z jednej strony ulicy na drugą muszą pokonać po dwa pasy ruchu w obu kierunkach, dochodzi tam do niebezpiecznych sytuacji – nieustąpienia pierwszeństwa pieszym czy wyprzedzania na przejściu.

W Gdańskim Zarządzie Dróg i Zieleni na wniosek budżetowy Rady Dzielnicy Wrzeszcz Górny powstał projekt zmiany w organizacji ruchu, którego realizacja podniesie poziom bezpieczeństwa zarówno pieszych, kierowców, jak i rowerzystów, korzystających z drogi dla rowerów wzdłuż ul. Miszewskiego.

Zmiany polegać będą na:

  • zawężeniu jezdni ulicy Miszewskiego w rejonie przejścia dla pieszych do jednego pasa w każdym kierunku poprzez poszerzenie wyspy azylu i zamknięcia pasa do skrętu w prawo
  • wykonaniu nowego oznakowania poziomego i pionowego
  • usunięciu bariery typu „ucho” i ustawienie słupków blokujących
  • wymalowaniu czerwonego przejazdu rowerowego
  • zastosowaniu płytek fakturowych przy wejściach na przejście dla pieszych ułatwiających poruszanie się osobom niedowidzącym

Prace drogowe potrwają od 4 do 23 października. Konieczne będą jednostronne zawężenia ul. Miszewskiego oraz częściowe zamknięcie chodników.

W obrębie przejścia dla pieszych przez ul. Miszewskiego jezdnia zostanie zawężona do jednego pasa w każdym kierunku (fot. Maciej Cybulski/GZDiZ)
W obrębie przejścia dla pieszych przez ul. Miszewskiego jezdnia zostanie zawężona do jednego pasa w każdym kierunku (fot. Maciej Cybulski/GZDiZ)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: