Ekokubki na Polsat Plus Arena Gdańsk

Ciepłe i zimne napoje będą serwowane już niedługo na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk w biało – zielonych ekokubkach wielokrotnego użytku.

Stadion dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania ograniczy produkcję odpadów plastikowych nie podlegających recyklingowi. Rocznie na meczach Lechii wydawanych jest ponad 100 tys. napoi w jednorazowych plastikowych kubkach. Kibice będą mogli skorzystać z ekokubków już 23 października podczas meczu Lechii Gdańsk z Górnikiem Zabrze.

Gdańsk świadomie prowadzi politykę wdrażania działań proekologicznych w różnych sferach życia naszego miasta. Z sukcesem prowadzimy kampanię „Gdańsk bez plastiku”, dzięki której ograniczyliśmy znacząco wykorzystywanie jednorazowych plastikowych przedmiotów – powiedziała Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańsk

Polsat Plus Arena Gdańsk dołącza właśnie do miejsc przyjaznych ekologii na mapie miasta.

Idea jest prosta. Kubki mają dwie pojemności i przeznaczone są do ciepłych lub zimnych płynów. Kupując napój, kibic zapłaci za kubek kaucję w wysokości 10 zł. Po meczu będzie mógł kubek zwrócić i odzyskać pełną kwotę, albo zachować go jako praktyczną pamiątkę. Co ważne, podczas kolejnego meczu wystarczy przyjść z własnym kubkiem i płacić tylko za dolewkę.

Kubek wielokrotnego użytku to skuteczne ekorozwiązanie , dzięki któremu zmniejszy się produkcja odpadów z plastiku. Dla kibiców to przede wszystkim czysty stadion i porządek na trybunach.

Pierwsze ekokubki zostaną użyte na meczu Lechii Gdańsk z Górnikiem Zabrze już  23 października.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: