Gdańsk wyda 55 tys. zł na szkolenie nauczycieli z LGBT+

5 października 2021 ruszają w Gdańsku szkolenia LGBT+ Tolerado dla nauczycieli, psychologów, pedagogów, dyrektorów i administracji szkół. Według stowarzyszenia Odpowiedzialny Gdańsk finansuje je gdański samorząd. Na ten cel ma trafić 55 tysięcy złotych.

Wspomniane stowarzyszenie stawia publiczne pytania o to: kto, gdzie, kiedy i jak zdiagnozował dyskryminację osób LGBT w gdańskich szkołach.

Wspomniana organizacja pyta także o przekazanie dokumentów z konkretną diagnozą. Nie wiadomo dlaczego szkolenie dot. dyskryminacji prowadzi stowarzyszenie organizujące manifestacje (tzw. Marsze Równości), podczas których wielokrotnie obrażano katolików i wyszydzano ich symbole religijne.

55 tys. zł to tyle ile kosztuje dzisiaj średnio remont jednego mieszkania komunalnego.

 

(fot. Odpowiedzialny Gdańsk/Twitter.com)
(fot. Odpowiedzialny Gdańsk/Twitter.com)

 

Szkolenia ma poprowadzić m.in. dr Anna Strzałkowska niedawno wmieszana w sprawę zabójstwa Daria Relugi. Daria wyszła pobiegać i już nigdy nie wróciła do domu. Została brutalnie zgwałcona i zamordowana w trójmiejskim lesie. Choć do zbrodni doszło w 1995 roku, do dziś nie udało się ustalić sprawcy. Sprawę przejęło policyjne Archiwum X. W materiale programu Alarm pojawiły się sugestie, że Anna Strzałkowska miała mieć wpływ na tragedie. Sama wyjaśniła w mediach społecznościowych, że to insynuację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: