Podpalacz ze Słonecznej Moreny zatrzymany  

Zatrzymano 30-latka odpowiedzialnego za podpalenie śmieci wielkogabarytowych, od których zajęła się wiata, a od niej z kolei elewacja bloku na ul. Miłosza w Gdańsku. Nieoficjalnie wiadomo, że podpalenie było „pijackim wybrykiem”.

Do pożaru doszło w nocy z soboty na niedzielę. Na początku zapaliła się wiata śmietnikowa, a od niej zajęła się elewacja bloku.  Na szczęście do pożaru żadnego z mieszkań nie doszło.

Pożar wybuchł około 4:30. Część mieszkańców ewakuowała się na zewnątrz. Niektórzy uciekali przez halę garażową, bo śmietnik ulokowany jest w budynku tuż obok klatki schodowej i nie dało się tamtędy wybiec. W pewnym momencie ogień pojawił się nawet na dachu. Straż pożarna pojawiła się po 20-30 minutach od zgłoszenia – poinformował świadek zdarzenia

Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora pracowali śledczy i biegli z zakresu pożarnictwa oraz technik kryminalistyki. Policjanci przeprowadzali oględziny, przesłuchali świadków, a także zabezpieczyli substancję powypaleniową oraz zapis z monitoringu, który później szczegółowo przeanalizowali.

Teraz okazała się , że pożar był wynikiem podpalenia . Podpalacz został zatrzymany jeszcze w niedzielę. 30 – latek najprawdopodobniej podpalił śmieci.

Mężczyzna ma zostać przesłuchany. Prawdopodobnie usłyszy zarzuty.

Zatrzymany gdańszczanin przebywa w policyjnym areszcie. Dziś zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie ma być przesłuchany. Za sprowadzenie pożaru zagrażającemu życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach grozi do 10 lat więzienia – poinformowała Magdalena Ciska z KMP w Gdańsku

 

Gdańsk. Pożar i ewakuacja na Morenie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: