Cztery nowe fotoradary jeszcze w tym roku na pomorskich drogach

Cztery nowe radary, a nie jak pierwotnie planowano  dwa mają się pojawić jeszcze w tym roku na pomorskich drogach.

Tuchom w powiecie kartuskim, przy drodze krajowej nr 20 na odcinku z Żukowa do Chwaszczyna i Trąbki Wielkie w powiecie gdańskim, przy trasie nr 222 z Gdańska do Starogardu Gdańskiego –  to właśnie w tych miejscach mają stanąć nowe fotoradary na Pomorzu.

Ogólnopolski projekt Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego przewiduje montaż 26 urządzeń w nowych miejscach.

Zmiany zaszły na etapie kolejnych  oględzin wstępnych lokalizacji. W województwie pomorskim do wskazywanych wcześniej lokalizacji, jakim są Kartuzy i Wieżyca, dołączyły dwie kolejne lokalizacji. Urządzenia zostaną zainstalowane przy krajowej 20-tce na odcinku pomiędzy Żukowem a Chwaszczynem, w Tuchomiu i na drodze wojewódzkiej nr 222, prowadzącej z Gdańska do Starogardu Gdańskiego, w Trąbkach Wielkich – poinformowała rzecznik ITD Monika Niżniak

Na terenie całej Polski zamontowano  już 13 z 26 nowych fotoradarów. Montaże urządzeń na Pomorzu mają się zakończyć w najbliższych tygodniach. Nie jest to jednak równoznaczne  z ich uruchomieniem. Jest to uzależnione między innymi od terminu doprowadzenia zasilania z sieci energetycznej.

Do  2023 roku Główny Inspektorat Transportu Drogowego  zakupi 358 urządzeń rejestrujących. Wśród nich znajdzie się 26 fotoradarów do nowych lokalizacji, 39 odcinkowych pomiarów prędkości, a także 30 rejestratorów przejazdów na czerwonym świetle.

System automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym w ubiegłym roku zweryfikował 1 mln 370 tysięcy naruszeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: