Czy zamkną znów cmentarze ? Minister Zdrowia o obostrzeniach na 1 Listopada

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapewnił,  że tegoroczne decyzje rządu o ewentualnym zamknięciu cmentarzy 1 listopada, nie zapadną z pewnością  z dnia na dzień. Zabezpieczenie organizacyjne , a także  tempo szczepień pozwolą w tym roku pozostawić cmentarze otwartymi.

Zeszłoroczna decyzja rządu o zamknięciu cmentarzy zapadła nagle, bo tuż przed 1 listopada. Głównym powodem była wtedy znaczna liczba zakażeń koronawirusem , a także rosnąca liczba hospitalizacji. Ostatnie raporty Ministerstwa Zdrowia wskazują jednak na rosnący trend wykrytej liczby zakażeń

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapewnił wczoraj, że sytuacja jest na bieżąco monitorowana, a rząd jest teraz lepiej przygotowany.

Szef resortu zdrowia wskazał na dwa czynniki, które pozwolą na pozostawienie cmentarzy otwartym. Pierwszym z nich jest  znaczny postęp programu szczepień. Do tej pory szczepionkę przyjęło niemal 60 proc. dorosłych Polaków. Drugim czynnikiem według ministra zdrowia jest szczegółowy plan rozwoju infrastruktury na wypadek znacznego przyrostu liczby zakażeń i hospitalizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: