Gmina Miastko planuje kupić dawny zakład Kodek. Cena wywoławcza to około 3,8 mln zł

Gmina Miastko rozważa możliwość zakupu dawnego zakładu Kodek znajdującego przy ulicy Jeziornej w Miastku. Zakład przez wiele lat zajmował się w gminie wywozem śmieci. Od początku bieżącego roku gospodarką odpadami w gminie zajmuje się już komunalna spółka – Zakład Wodociągów i Kanalizacji, ale brakuje mu miejsca na działalność.

Gmina w ubiegłym roku rozstała się z firmą Kodek. Przyczyną  miały być nowe zaproponowane przez nią stawki za odbiór i wywóz odpadów, które były zbyt wysokie. W konsekwencji samorząd sam się tym zajął poprzez komunalną spółkę – Zakład Wodociągów i Kanalizacji.

Zakupione zostały samochody używane, a także zostali zatrudnieni ludzie. Baza odpadowa ZWiK znajduje się przy oczyszczalni ścieków (główny biurowiec ZWiK z małym placem to działka koło Ośrodka Sportu i Rekreacji). Niestety jest trochę ciasno, a spółka chce się rozwijać w tym zakresie.

Przy oczyszczalni ścieków jest ciasno, ale to nie jest tak, że gospodarka odpadami na tym cierpi. Patrzymy w przyszłość, dlatego też chcielibyśmy  pozyskać teren na rozwój zakładu w części gospodarki odpadami – powiedziała Danuta Karaśkiewicz, burmistrz Miastka

Ratusz podjął już wstępne, pierwsze rozmowy z właścicielami dawnego zakładu Kodek. Jest ich pięciu, ale większościowe udziały ma jedna osoba.

( fot: gp24.pl)
( fot: gp24.pl)

Nieruchomość od jakiegoś czasu jest wystawiona na sprzedaż. Aktualna cena to 3,7-3,8 mln zł. Teren ma około 2 ha.

Oczywiście taka kwota nie wchodzi w grę, ale będziemy chcieli negocjować – dodała Danuta Karaśkiewicz

W najbliższy piątek zakład mają obejrzeć obejrzą radni. Chcą się przekonać jak wyglądają budynki, place, inne obiekty, a także wyposażenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: