Kolejne dwie mieszkanki Kościerzyny oszukane w sieci

Niestety pomimo często powtarzających się apeli i ostrzeżeń mundurowych, w policyjnych statystykach w dalszym ciągu rośnie liczba oszustw dotyczących transakcji internetowych.

Cyberprzestępcy wykorzystają każdą nadarzającą się okazję, by uzyskać dostęp do konta. Tak sytuacja może niestety słono kosztować sprzedającego. W ostatnim czasie przekonały się o tym dwie mieszkanki powiatu kościerskiego.

39-letnia mieszkanka Kościerzyny wystawiła na sprzedaż kurtkę. Zainteresowana kupnem osoba wysłała kobiecie linka do sfinalizowania transakcji.  Ta kliknęła w niego i podała wszystkie dane. Tym samym umożliwiła oszustowi dostęp swojego do rachunku bankowego. 24-latka straciła 400 zł – poinformował asp. Sztab. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji

Podobna sytuacja spotkała także 37-letnią kobietę, która chciała sprzedać łóżko dziecięce. Udostępniając dane oszustowi, straciła  prawie 900 zł. Funkcjonariusze po raz kolejny ostrzegają swoich mieszkańców przed oszustami czyhającymi w sieci.

Podczas transakcji internetowych każdy z nas powinien zachować ostrożność. Musimy pamiętać , że jeżeli sprzedajemy produkt, to osobie zainteresowanej jego kupnem powinien wystarczyć tylko numer naszego konta. Nigdy nie podawajmy szczegółowych informacji, a w szczególności numeru karty i specjalnego kodu zapisanego na niej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: