Teatralne pszczoły w Słupsku. Na dachu Nowego Teatru staną ule

W ramach projektu „Słodkie dramaty” Nowy Teatr im Witkacego w Słupsku ustawi pięć uli dla pszczół. Planowane są również inne działania związane z pszczołami takie jak warsztaty, konkursy czy linia miodów teatralnych.

W ramach projektu „Słodkie dramaty”, we współpracy z Zieloną Pasieką z Wodnicy, Nowy Teatr w Słupsku chce ustawić pięć uli na tarasie lub na dachu swojej siedziby.

Teatr na ten cel otrzymał wsparcie finansowe w wysokości 15 tysięcy złotych od Fundacji Orlen w ramach programu „Moje miejsce na Ziemi”.

Ule staną na tarasie lub dachu naszej siedziby w maju lub czerwcu przyszłego roku. Przedsięwzięciu towarzyszyć będzie także szereg działań edukacyjnych i informacyjnych przeznaczonych zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla dorosłych – poinformował podczas konferencji Przemysław Sternalski, zastępca dyrektora Nowego Teatru w Słupsku

Działania edukacyjne i informacyjne będą dotyczyły tematyki pszczół. Odbędą się również konkursy plastyczne i literackie związane z pszczołami.  Poza tym, życie teatralnych pszczół będzie można obserwować na żywo w Internecie za pomocą zainstalowanej w ulu kamery.

Nowy Teatr nie będzie pierwszym miejscem w mieście, gdzie staną ule.

Pierwszą taką lokalizacją jest teren oczyszczalni ścieków słupskich wodociągów przy ulicy Sportowej. Tam ule już stoją – dodała wiceprezydent

Trwają również rozmowy dotyczące kolejnych lokalizacji. Brane są pod uwagę są obrzeża miasta, a także okolice ratusza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: