Uszkodziła auto i odjechała z miejsca zdarzenia

Policjanci z Czerska zostali powiadomieni w niedzielę, że przy jednym ze sklepów w centrum miasta doszło do kolizji drogowej. Po przyjeździe funkcjonariusze zastali właściciela pojazdu, którego samochód został uszkodzony przez inne auto.

Mundurowi ustalili, że kobieta uderzyła  w tylny zderzak i błotnik, a następnie odjechała. Świadek całej sytuacji  zapamiętał markę i numery rejestracyjne tego auta. Po kilku minutach wskazany samochód ponownie pojawił się w pobliżu miejsca zdarzenia. Do auta podbiegł pokrzywdzony. Za kierownicą siedziała kobieta, która nie chciała na początku się  przyznać do uderzenia w jego samochód. Później  próbowała załatwić sprawę bez udziału policji.

Niezdecydowana kobieta zmieniła zdanie i  próbowała  ponownie odjechać. Uniemożliwił jej to pokrzywdzony wyjmując kluczyki ze stacyjki. Przybyli na miejsce policjanci wyczuli od kobiety zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało , że kobieta miała prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Zatrzymano jej prawo jazdy. 59-letniej mieszkance Czerska w najbliższym czasie zostaną przedstawione zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości, a także odpowie ona za popełnione wykroczenie. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi na minimum trzy lata.

Pamiętajmy o tym, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają realne zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników dróg. Alkohol znacznie obniża koncentrację oraz zaburza zdolność oceny sytuacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: