W Zatoce Puckiej wypłynęły martwe ryby

W Zatoce Puckiej wypłynęły martwe ryby. Mieszkańcy poinformowali, że widać je przy samym falochronie. Setki śniętych ryb unoszą się w wodach portu jachtowego w Pucku.

Mieszkańcy w  poniedziałkowe przedpołudnie zastali przerażający widok. W wodach Zatoki Puckiej po wewnętrznej stronie falochronu  zauważyli martwe ryby. Z  wstępnych wyliczeń mieszkańców, śnięte osobniki można było liczyć w setkach.

Wygląda to fatalnie. Pojedyncze zdechłe ryby w zatoce widywało się zawsze. Ale teraz trudno powiedzieć, co się tam stało, ale nie robi to najlepszego wrażenia – powiedziała jedna z  mieszkanek Pucka

Mieszkańcy zgłosili sprawę martwych ryb w Zatoce Puckiej do Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Pucku, który to zarządza portem.

Zgłosiliśmy sprawę wszędzie gdzie się dało. Do Urzędu Miasta, Straży Miejskiej w Pucku i starostwa. Nie zgłaszano nam   w ostatnim czasie żadnych  incydentów w postaci np. wycieków paliwa. Wszyscy z niecierpliwością  czekamy na wyniki ekspertów – powiedziała Magdalena Kulas, główna księgowa w MOKSiR w Pucku

Niewiadomo, czy martwe ryby w portowym basenie to efekt uboczny rybackich połowów, czy może mamy do czynienia z intencjonalnym otruciem lub ogłuszaniem ryb.

Sprawę, wraz ze zdjęciami i filmikami, przekazaliśmy już do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Gdańsku – powiedział Piotr Ciskowski , zastępca burmistrza Pucka

Wojewódzka  instytucja zdecyduje, jak zakwalifikować to zdarzenie i co dalej będzie działo się w sprawie. Trwa obecnie wyjaśnianie, czy jest to uboczny efekt pracy rybaków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: