Z estakady znów zjedziemy w Janka Wiśniewskiego

Zjazd z estakady Kwiatkowskiego na ulicę Janka Wiśniewskiego w Gdyni został otwarty. Jest to dobra wiadomość dla mieszkańców północnych dzielnic Gdyni, a także dla  kierowców , którzy jeżdżą do portu.

Zakończył się właśnie remont łącznicy prowadzącej z estakady w kierunku ulicy Janka Wiśniewskiego, która od sierpnia była zamknięta dla ruchu, a wcześniej od lutego była zwężona. Wczoraj  przywrócono na niej pełną przepustowość.

Kiedy godziny szczytu nakładały się z terminami w porcie, na estakadzie potrafił ustawić się długi sznur tirów. Przekładał się to również na zator przed samym zjazdem na estakadę z ul. Morskiej. Wszystko dlatego, że cały ruch kierowany był objazdem prowadzącym przez następną łącznicę zjazdową do ul. Kontenerowej i dalej jednojezdniowym odcinkiem ul. Janka Wiśniewskiego w kierunku centrum.

Remont zakończył się i auta wracają na łącznicę. Prace kosztowały miasto blisko 1,5 mln złotych.

W  najbliższych tygodniach ma się rozpocząć  kolejna kluczowa dla tego rejonu miasta inwestycja. Chodzi tutaj o odbudowę zniszczonego w czerwcu 2019 r. fragmentu ul. Janka Wiśniewskiego w Gdyni. Prace budowlane mają pochłonąć ponad 1,5 mln zł, ich wykonaniem zajmie się gdyńska firma MTM.

W dalszym ciągu trwa także remont i rozbudowa ul. Kwiatkowskiego, na odcinku za estakadą, czyli od ul. Unruga do ul. płk. Dąbka. Prace trwają tu od lutego. Wartą blisko 23 mln zł inwestycję wykonuje firma Strabag. Remont miał się pierwotnie zakończyć w październiku, jednak władze miasta poinformowały , że przedłużą się one do przyszłego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: