Zmiany na osiedlu Zachód w Słupsku. Oświetlenie prawie gotowe

Zapowiadane od dłuższego czasu inwestycje zmienią osiedle Zachód do końca tego roku. Obecnie trwa montaż oświetlenia i nawierzchni z płyt. Kompleksowa budowa ulicy Zauchy ma się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Zarząd Infrastruktury Miejskiej zapewnił , że instalacja i okablowanie pod nowe lampy jest już ułożona. Osadzono zostały również fundamenty pod same słupy, na które teraz czeka wykonawca. Kolejnym etapem  jest ich montaż i zakładanie oprawy.

Zgodnie z planami oświetlenie zostanie zainstalowane do końca roku i pojawi się praktycznie na wszystkich osiedlowych ulicach. Nową nawierzchnię z płyt betonowych na całej długości  ma zyskać również ulica Przybory. Natomiast jezdnia na ulicy Nalepy otrzyma płyty na około półkilometrowym odcinku, gdzie w pierwszej kolejności pojawią się nowe budynki.

Oświetlenie, którego od dawna domagali się mieszkańcy, rozjaśni praktycznie wszystkie osiedlówki w tej części miasta. Wyjątkiem będą przeznaczone do gruntownej modernizacji takie ulice jak ulica Banacha, Grechuty i Zauchy.

W pierwszej kolejności powstać ma zostać ulica Zauchy.

W piątek został ogłoszony przetarg na jej budowę. Roboty rozpoczną się jeszcze w tym roku i  mają potrwać do późnej wiosny – powiedział Tomasz Orłowski, zastępca dyrektora w Zarządzie Infrastruktury Miejskiej w Słupsku

Inwestycje realizowane są w ramach rekompensat za tarczę antyrakietową. ZIM na początek przyszłego roku planuje złożyć wnioski w sprawie środków na ulicę Banacha, która ma być realizowana w 2022 roku. Natomiast ulica Grechuty, to już 2023 rok.

( fot: Łukasz Capar/gp24.pl
( fot: Łukasz Capar/gp24.pl

Finalnie w przeciągu  2,5  lata mają zostać zmodernizowane wszystkie trzy drogi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: