Akt oskarżenia ws. wypadku autokaru z dziećmi na autostradzie A1

15 sierpnia 2020 roku około godziny 6.00 na autostradzie A1 na wysokości miejscowości Stanisławie autobus najechał na barierę ochroną, co spowodowało jego przewrócenie na przyległe pobocze. Autobusem podróżowało 30 osób. Były to jadące na kolonię grupa dzieci wraz z opiekunami. 19 pasażerów doznało obrażeń ciała, w tym jedna osoba ciężkich.

W toku śledztwa  prowadzonego przez Prokuraturę Rejonową w Tczewie ustalono, że do wypadku doszło w wyniku niezachowania  przez kierującego  ostrożności  i dopuszczenia do chwilowej niedyspozycji fizycznej. Spowodowało to  brak stabilności  kierunkowej pojazdu  i najechanie na barierę ochronną. W toku postępowania  nie stwierdzono,  aby niedyspozycja  fizyczna była spowodowana  czynnikami  niezależnymi od kierującego.

Postępowanie w tej sprawie zostało zakończone  aktem oskarżenia.

(fot. PSP Tczew)
(fot. PSP Tczew)

 

Oskarżonemu 52 letniemu kierowcy zarzucono popełnienie przestępstwa nieumyślnego sprowadzenia katastrofy  w ruchu lądowym, w  następstwie  której  19  osób  odniosło  obrażenia  ciała.

Przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia  wolności  do  8 lat. Oskarżony nie przyznaje  się do popełnienia zarzuconego mu przestępstwa. Akt  oskarżenia w tej sprawie został skierowany do Sądu Rejonowego  w Tczewie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: