Podpisano umowę na zaprojektowanie krytego lodowiska

W dniu wczorajszym została podpisana umowa na zaprojektowanie krytego lodowiska rekreacyjnego. Lodowisko ma powstać w dzielnicy Ujeścisko- Łostowice i będzie miało trybuny na 300 osób. Dodatkowo będzie posiadać zaplecze szatniowe.

Nowe lodowisko ma powstać w przyszłości w okolicach SP nr 6 i przedszkola nr 68 oraz pętli Ujeścisko i trasy Nowa Warszawska. Wcześniej została opracowana wielowariantowa koncepcja budowy lodowiska. Do finalizacji koncepcji lodowiska przyjęty jednak został wariant, który dostosowany będzie do możliwości finansowych miasta.

Umowa na projekt to kolejny krok przybliżający nas do budowy lodowiska. Mieszkańcy południowych dzielnic zyskają obiekt z prawdziwego zdarzenia, zwłaszcza, że na lodowisku się nie skończy, projekt jest rozwojowy, będzie też basen, sala fitness, siłownie oraz możliwość zorganizowania zawodów sportowych – powiedziała Aleksandra Dulkiewicz , prezydent Gdańska

Wybrany wariant do dalszej realizacji został podzielony na 4 etapy realizacji:

  • Etap I – hala lodowiska rekreacyjnego z zapleczem szatniowym uwzględniającym wymagania etapu III (wskazany do opracowania dokumentacji
  • Etap II – budynek basenu
  • Etap III – hala lodowiska treningowego wraz z dodatkowym zapleczem treningowym (siłownie, fitness) oraz zapleczem konferencyjnym i trybunami na 300 osób, nadbudowanymi nad zapleczem szatniowym wykonanym w etapie I,
  • Etap IV – hala do curlingu z trybuną na 115 osób, z własnym zapleczem szatniowym i gastronomią oraz pomieszczeniami dla klubów i związków sportowych.

Planowany budynek lodowiska ma posiadać  3 kondygnacje, a zakładana powierzchnia lodowiska wynosić będzie ponad 2 tys. m kw. Ponadto przewidziano budowę ponad 40 miejsc parkingowych , zagospodarowanie zieleni i innych elementów.

Prace projektowe dla I etapu mają potrwać 12 miesięcy. Mają się  zakończyć  w październiku 2022 r. Opracowaniem dokumentacji projektowej zajęło się biuro TBI ARCHITEKCI Sp. z o.o. Koszt projektu to 198 tys. złotych. Pozostałe etapy koncepcji wymagać będą sporządzenia odrębnej dokumentacji projektowej.

Koszt przygotowania całej dokumentacji projektowej dla krytego lodowiska z zapleczem i zagospodarowaniem terenu ma zostać sfinansowany ze środków budżetu Miasta Gdańska.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: