Policjanci zatrzymali mężczyzn podejrzanych o kradzieże rozbójnicze w Lęborku

Policjanci z Lęborka zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy są  podejrzani o kradzież rozbójniczą w jednym z miejscowych sklepów powierzchniowych.

Jeden z nich, 29-letni mieszkaniec Lęborka odpowie także za przestępstwo o tym samym charakterze. Dokonał go pod koniec września w innym sklepie. Mężczyzna umyślnie zniszczył mienie przy wjeździe do firmy produkcyjnej, ukradł alkohol  i pieniądze. Działał w warunkach recydywy.

Funkcjonariusze podczas prowadzonych prac nad sprawami kradzieży rozbójniczych do jakich dochodziło ostatnio w regionie ustali i  dokonali zatrzymania dwóch mężczyzn w wieku 31 i 29 lat.

Według zgromadzonych materiałów dowodowych w drugiej połowie września w jednym z supermarketów obydwaj mężczyźni ukradli alkohol i żeby utrzymać się w jego posiadaniu, użyli przemocy wobec interweniującego pracownika ochrony. Dodatkowo zatrzymany 29-latek jest podejrzany o kradzież rozbójniczą w innym miejscowym sklepie wielkopowierzchniowym,  liczne kradzieże alkoholu, kradzież znacznej sumy pieniędzy z lady sklepowej oraz umyślne zniszczenie słupka przy wjeździe do firmy produkcyjnej, dokonane w warunkach recydywy.

Obydwaj mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury, która podejmie teraz decyzję w kwestii zastosowania wobec nich środków zapobiegawczych.

Zatrzymanym może grozić kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: