Rosjanie wszczęli awanturę na pokładzie samolotu lecącego do Gdańska

Dwóch mężczyzn pobiło się na pokładzie samolotu lecącego do Gdańska. Jednego z nich przywiązano do fotela. Na lotnisku czekali już na nich funkcjonariusze Straży Granicznej z Zespołu Interwencji Specjalnych.

W ubiegły piątek dyżurny Straży Granicznej w porcie lotniczym Gdańsk Rębiechowo otrzymał zgłoszenie, że dwóch mężczyzn pobiło się na pokładzie samolotu rejsowego, który przyleciał z Islandii. Na miejsce został wysłany patrol funkcjonariuszy Zespołu Interwencji Specjalnych. Jak ustalono, krewkimi pasażerami było dwóch Rosjan.

Według oświadczenia załogi, kilkukrotnie opuszczali oni swoje miejsca, nie reagowali na polecenia, wzajemnie się prowokowali i bili między sobą. Jeden z nich był tak agresywny, że obsługa samolotu musiała go w końcu obezwładnić i przywiązać do fotela. Obaj mężczyźni w wieku 35 i 40 lat spokojnie opuścili pokład w asyście strażników granicznych. 35-latek został przewieziony do Pogotowia Socjalnego dla Osób Nietrzeźwych w Gdańsku. Badanie wykazało u niego 1,71 promila alkoholu. Za niewykonywanie poleceń dowódcy statku powietrznego obaj zostali ukarani mandatami.

Zmusił samolot do lądowania na lotnisku w Gdańsku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: